Drogocenne kruszce Uncategorized Czym jest Mining Pool?

Czym jest Mining Pool?

BitcoinMining pool to skupisko wielu osób/maszyn, które razem łączą swoją moc obliczeniową, aby łatwiej i szybciej udało im sie generować monety. Administrator takiego pool’a otrzymuje całą nagrodę z bloku, a potem dzieli ją proporcjonalnie do mocy obliczeniowej każdego z uczestników. W tej chwili mining w pool’u to jedyna metoda „wykopania” jakichkolwiek BTC, choć proces kopania jest coraz trudniejszy i w miarę to nowych inwestycji, przeciętnemu kowalskiemu trudniej będzie cokolwiek wykopać wartościowego.

Co to za obliczenie, czemu to służy?

To jest najbardziej trafne pytania i wiele osób nie potrafi zrozumieć i pójść dalej.

Ideą rozwiązywania bloków BTC nie jest obliczeni skomplikowanych funkcji i zadań, które mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Ma to na celu tylko i wyłącznie ciągłe oraz proporcjonalne generowanie nowych monet, tak, aby cały proces nigdy nie był szybszy niż 10 minut na nowy blok (blok czyli porcja nowych BTC), oraz aby nigdy nie przekroczony liczby 21 milionów BTC.

BTC ma wbudowany mechanizm utrudniania rozwiązywania nowych bloków wraz ze wzrostem mocy obliczeniowej sieci. Im więcej komputerów rozwiązuje dany problem, tym szybciej to robią (i tym więcej potrzebnego chłodzenia). Dlatego średnio co dwa tygodnie, sieć BTC podwyższa poziom trudności rozwiązań, a co za tym idzie trudniej jest dostać upragnioną nagrodę.

Ludzie kupują szybszy sprzęt, wydają pieniądze, inwestują, spirala się napędza, notowania szaleją, i co dalej?!! hm.. dobre pytanie ?

Zarobki administratora kopalni BTC

Obliczenia na szybko ile administrator kopalni zarabia. A więc prowizja za korzystania z Pool’a to 2% z wykopanych BTC.

Dziennie system potrafi rozwiązać od 10 do 20-tu bloków, co daje w tej chwili od 250 do 500 BTC na dobę.

2% z tej kwoty to odpowiednio:

5BTC oraz 10 BTC – czyli około 15 do 30 tysięcy złotych DZIENNIE ZAROBKU. (cena 3000 PLN/BTC)

Co miesięcznie przekłada się na astronomiczną sumę pomiędzy: 450 a 900 TYSIĘCY ZŁOTYCH ?

Nie mam pytań – osoby, które uwierzyły w sukces BTC to w tej chwili najszczęśliwsze osoby na naszej planecie.

(oczywiście jest to tylko przychód, na pewno zarządzanie taką mocą obliczeniową wymaga sporych nakładów finansowych oraz czasowych)

Nie należy zapominać, ze jeszcze kilka miesięcy temu zarabiali setne części tego co teraz.(1BTC kosztował 50 dolarów i mniej) Uwierzyli w idee, a teraz spijają śmietankę – gratuluje należy się! ?

Jak działa ta cała autoryzacja i o co w niej chodzi?

Hm, wyobraźmy sobie że sieć Bitcoin to jedna wielka rolka papieru, na której po kolei zapisywane są wszystkie transakcji jakie kiedykolwiek miały miejsce.

W praktyce wygląda to tak. Portfel X wysyła na Portfel Y 1 BTC. Zapis na rolce papieru. X–> 1 BTC –> Y. Po tej informacji, aby transakcji doszła do skutku, sześć pań sekretarek musi ją potwierdzić. Każda Pani sekretarka ma swoją wielką rolkę, i na podstawie poprzednich transakcji stwierdza, ze w portfelu X był 1 BTC, więc spokojnie może go wysłać. Po zakończeniu transakcji każda z Pań sekretarek zapisuje na swojej rolce stany poszczególnych portfeli. Koniec – transakcji potwierdzona i zatwierdzona. Pieniądze wysłane i otrzymane – brak możliwości cofnięcia transakcji.

Related Post